Урок_12 Зведені таблиці, консолідація даних

 Мета: дати поняття консолідації даних та зведених таблиць в електронних таблицях, формувати уміння створювати зведені таблиці та аналізувати отримані дані

Хід уроку

Перевірка осмислення вивченого матеріалу:

Пройти тестування за посиланням: Тест результат тесту продемонструвати вчителю

Вивчення нового матеріалу: (підручник §10 стор. 54-59)

Додаткова інформація: Консолідація, зведена таблиця




Формування умінь:

1. Скачати  доданий файл Урок 12 у власну папку

2. Використати заготовку для виконання вправ:

- стор. 54-55

- стор. 56

- стор. 59

- Вправа 10 стор. 60-61

3. Зберегти роботу під назвою "Вправа10_Прізвище"

4. Здати роботу в Googl Classroom

Урок_11 Комп'ютерний експеримент засобами табличного процесора

 Мета: формувати уміння використовувати табличний процесор для здійснення комп'ютерного моделювання

Вивчення нового матеріалу:

Робота з підручником стор. 48-52 (Комп'ютерна модель  "Маятник")

Формування практичних навичок

 Виконай завдання стор. 53  вправа 9. файл збережи під іменем "Вправа9_Прізвище" та здай  роботу в Google classroom

Примітка: функція FV -це функція БС

Домашнє завдання: читати стор. 50-53, пройти тестування за QR-кодом на стор. 53.


Урок_10 Комп'ютерне моделювання об'єктів і процесів. Комп'ютерний експеримент.

 Мета: сформувати поняття про комп'ютерне моделювання об'єктів і процесів, комп'ютерний есперимент.

Вивчення нового матеріалу:

Презентація до уроку

Формування практичних навичок

 Виконай завдання отримані висновки запиши в текстовий документ та здай в в Google classroom єдиним файлом під назвою "Висновки_Прізвище"

  1. На сайті Mozaik Education  mozaweb.com/uk

    1. відкрийте вкладку 3D. У розділі Фізика оберіть сцену Чотиритактний двигун Отто. Розгляньте різні анімації за вкладками. Зробіть висновок про те, чи можна назвати переглянуті анімації комп'ютерною моделлю 

    2. Ознайомитись із моделями інших шкільних предметів. Зробити висновки про можливість використання даного ресурсу

  2. Комп'ютерний експеримент. Сервіс університету Колорадо https://phet.colorado.edu/en/simulations/translated/uk

    1. Проведіть комп’ютерний експеримент «Вигин світла»

    2. Зробіть висновок за результатами експерименту, що підтверджує або спростовує теоретичні відомості, отримані в результаті вивчення відповідної навчальної дисципліни.

    3. Складіть інструкцію щодо використання моделі для своїх однолітків.

Домашнє завдання:  опрацювати п.9 стор.47-50

Урок_9 На шляху до інформаційного суспільства. Практична робота №2

 Мета: ознайомити з поняттям  інформаційного суспільства, інформаційною культурою, глобалізацією інформаційних процесів, технологіями колективного інтелекту

Пояснення нового матеріалу

Формування знань
1. Виконайте тестування, зробіть скріншот результату збережіть його у власній теці  в графічному файлі під назвою "Тест_урок9" та здайте роботу в Google classroom.

Перевірка вмінь і навичок

Практична робота №2

Завдання 1.

Складіть список ТОП-5 професій, які затребувані на даний час.

 Перейдіть на сайт https://rabota.ua/ та перевірте, чи дійсно фахівці із обраних вами    професій є в списку популярних професій. Визначте, на яку заробітну плату можуть претендувати обрані вакансії та чи є заявлені вакансії поблизу вашого місця проживання. Зробіть висновок, який оформіть у вигляді текстового документу з іменем "ТОП професій_Прізвище" та здайте роботу в Google classroom.

Завдання 2. (індивідуально)

Урок_8 Системи електронного урядування

Вивчення нового матеріалу:

Робота з підручником  §8  стор. 39-44

Формування практичних навичок

 Виконай завдання стор. 44 вправа 8 завдання 4. файл збережи під іменем "Петиції_Прізвище" та здай  роботу в Google classroom

Домашнє завдання:  опрацювати п.8 стор.39-44 (відповіді на запитання ст.44)

Урок_7 Робота в Інтернеті. Тенденції розвитку ринку праці

 

Мета: сформувати уявлення про професії майбутнього – аналіз тенденцій на ринку праці; розвивати логічне мислення, пам’ять; формувати вміння узагальнювати; розвиток гнучкості мислення, предметної уваги.

Вивчення нового матеріалу
Усвідомлення вивченого матеріалу
Виконай завдання: Створи презентацію на тему "Професії" 1. Слайд 1 (титульний) Вказати тему і автора презентації. 2. Слайд 2. Зміст презентації з гіперпосиланнями на слайди. 3. Слайд 3 - слайд 10. Інформація про професію і фото 1) Модератор 2) Копірайтер 3) Програміст 4) Блогер 5) Веб-дизайнер 6) Наномедик 7) Генетичний консультант. 4. Слайд 11. Підсумок. Яку я хочу обрати професію і чому? Додати гіперпосилання на 1-2 ВУЗи, де можна здобути освіту. Документ збережи під ім'ям "Професії_Прізвище" Здай роботу у Google Classroom
Домашнє завдання:
 опрацювати п. 7 стор.34-38 (відповіді на запитання ст.38)

Урок_6 Освіта в Інтернеті

 Мета: дати поняття прикладного програмного забезпечення, обговорити  можливості викоистання он-лайн платформ та освітніх ресурсів для навчаня, підготовки до ЗНО; формувати свідоме ставлення до дитанційного навчання.

Перевірка домашнього завдання:

Фронтальне опитування:

1. Коли інформаційна система вважається  захищеною?

2. Як пов'язні з інформаційною безпекою поняття: флуд, фейк, фішинг, тролінг, інтернет-соціоманія, ігроманія, веб-серфінг, коучінг, едвайзер, ментор, інтернет-залежність.

3. Як ви розуvієте сутність цифрового підпису?

Вивчення нового матеріалу 

1. Робота з підручником  §6  стор. 30-33

2. Розгляд матеріалу за презентацією  

Формування практичних навичок

 Виконай завдання 

    1. Ознайомся в підручнику на стор. 30 в розділі "Інтернет-навчання школярів" з інтернет-ресурсами підтримки вивчення шкільних предметів. Створи текстовий документ, в якому зроби опис можливостей кожного ресурсу. Документ збережи під ім'ям "Вправа 6_1_Прізвище"

   2. Створи текстовий документ, в якому опиши:

 відомості про зміст курсу, 

результати, яких можна досягти по завершенні курсу, 

вимоги до слухачів, умови запису на курс, 

вибраши достуний курс розміщений на платформі Прометеус для підготовки до зовнішнього незалежного оцінювання за посиланням https://prometheus.org.ua/zno. Документ збережи під ім'ям "Вправа 6_2_Прізвище"

    Всі файли із виконаними завданнями здати у Google Сlassroom до наступного уроку

Домашнє завдання: 
читати § 6 (знати відповіді на запитання стор. 33)
 ознайомся  із навчальними курсами, які розміщені на платформі ЕдЕра за посиланням https://www.ed-era.com/courses/ та на платформі Відкритого Університету Майдану за посиланням https://vumonline.ua/courses/

Урок_5 Інформаційна безпека

 Мета: формувати поняття учнів про інформаційну безпеку; формування понять: електронний підпис, тролінг, інтернет-соціоманія, ігроманія, веб-серфінг, коучінг, едвайзер, флуд, фейк, фішинг, ментор.

Перевірка домашнього завдання:

Виконай тест "Інтернет-технології", перейшовши за першим посиланням. Зроби скріншот результату і збережи у власній теці під назвою "Тест5_Прізвище"

Тест "Інформаційні технології"

Вивчення нового матеріалу 

1. Робота з підручником  §5 стор. 24-28

2. Розгляд матеріалу за презентацією  

Формування практичних навичок

 Виконай завдання 

     1) Вправа 5_3  стор. 29. Збережи виконане завдання у власній теці під назвою "Вправа5_3_Прізвище"

     2) Створи текстовий документ, в якому дай визначення понять: флуд, фейк, фішинг, інформаційна безпека, тролінг, інтернет-соціоманія, ігроманія, веб-серфінг, коучінг, едвайзер, ментор.  Збережи виконане завдання у власній теці під назвою "Вправа5_6_Прізвище"

Всі файли із виконаними завданнями здати у Google Сlassroom до наступного уроку

Домашнє завдання: читати § 5 (знати відповіді на запитання стор. 29)

Урок_4 Інтернет-технології

 Мета: формувати поняття про веб-технології, хмарні технології, інтернет речей, туманні технології, інтернет-банкінг, інтернет-маркетинг, даркнет.

Пояснення нового матеріалу
Робота з презентацією "Інтернет-технології" 

Формування практичних навичок

 Виконай вправу 4 стор.24. , файли зберігати під іменами "Вправа4_номер завдання_Прізвище"
4.1  населений пункт - Нетішин, краєзнавчий музей
4.3 Купівля залізничного квитка для проїзду "Кривин-Львів"

Всі файли із виконаними завданнями здати у Google Сlassroom до наступного уроку

Домашнє завдання: читати § 4 (знати відповіді на запитання стор. 24)

Бершеда Л.О. lberseda@gmail.com 
Дубовенко А.А. daa_n@i.ua

Урок_3 Інформаційні системи та технології. Людина в інформаційному суспільстві

Мета: ознайомити з різновидами інформаційних систем, їх класифікацією; ознайомити з поняттям інформаційного суспільства
Пояснення нового матеріалу
Формування знань:
1. Виконай тестування, Зроби скріншот результату збережи його у власній теці  в графічному файлі під назвою "Тест_урок3"
2. Виконай вправу 3 стор.19, результати виконання оформи в текстовому документі. Файл збережи у власній теці під назвою "Технології"
3. Створи архів виконаних робіт з назвою "10 клас_Урок3_Прізвище"
4. Надішли створений архів вчителю на електронну скриньку 
Бершеда Л.О. lberseda@gmail.com 
Дубовенко А.А. daa_n@i.ua
Домашнє завдання: читати § 3

Інформація, повідомлення, дані, інформаційні процеси

Мета: узагальнити поняття інформація, повідомлення, дані та взаємозв'язок між ними.
Пояснення нового матеріалу
Формування знань:
1. Виконай тестування, збережи результати тесту у власній папці
2.  Переглянь відео  поміркуй, як сприймають інформацію роботи, та з якою інформацією вони працюють. Свої міркування оформи в текстовому документі, дотримуючись правил оформлення документації.  "Робототехніка"
3. Виконай вправу 2 стор.15, результати виконання оформи в текстовому документі. Файл збережи у власній папці під назвою "Кодування"
4. Створи архів виконаних робіт з назвою "10 клас_Урок1_Прізвище"
5. Надішли створений архів вчителю на електронну скриньку 
Бершеда Л.О. lberseda@gmail.com 
Дубовенко А.А. daa_n@i.ua
Домашнє завдання: читати § 1-2